wrapper

اخبار در یک نگاه

ANSI مخفف عبارت American National Standards Institute به معنای موسسه ملی استاندارد آمریکا می باشد.

کار این موسسه نظارت بر استانداردها و روند ایجاد آنها در شاخه های مختلف نظیر محصولات، سیستم ها، خدمات و غیره بوده و همچنین تطبیق این استانداردها با استاندارهای جهانی ( به منظور ایجاد امکان استفاده جهانی) از جمله وظایف فعالیتهای ANSI می باشد.

 Lumen واحد اندازه گیری شار یا توان نوری است. لومن مقدار نوری است که از یک منبع نقطه ای به شدت یک کاندلا (شمع) داخل یک مخروط به زاویه راس یک استرادیان منتشر می گردد.

شدت روشنایی برای دستگاههایی نظیر ویدئو پروژکتور با واحد انسی لومنز بیان می شود. این پارامتر یکی از مهمترین نکاتیست که در هنگام انتخاب و خرید ویدئو پروژکتور باید به آن دقت داشت. شدت روشنایی با یک عدد مشخص می شود و هر چه این عدد بالاتر باشد به این مفهوم است که دستگاه از قدرت نوردهی بیشتری برخوردار بوده و می توان از آن در محیطهای بزرگتر یا پر نورتر استفاده نمود. نکته قابل توجه این است که بالا بودن شدت روشنایی یک دیتا پروژکتور هرگز به مفهوم کیفیت برتر آن نیست. این اشتباه معمولا بین خریداران رایج بوده و باعث می گردد که چند دستگاه با کیفیت و حتی امکانات متفاوت را فقط با معیار شدت روشنایی بسنجند. شدت روشنایی همانطور که گفته شد قدرت نوردهی دستگاه است و از آنجایی که یکی از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار در قیمت ویدئو پروژکتور است، باید در هنگام انتخاب، آن را متناسب با محیط و نور محیط در نظر گرفت.

امروزه شدت روشنایی نرمال برای استفاده در یک کلاس یا اتاق معمولی (با نور متعارف) 2000 تا 2500 انسی لومنز و شدت روشنایی جهت استفاده در سالنهای کنفرانس و همایش متوسط، 3000 تا 4500 انسی لومنز و شدت روشنایی مطلوب برای ویدئو پروژکتورهای مورد استفاده در سالنهای بزرگ 6000 انسی لومنز به بالا می باشد.

 

 

 

منبع: سیما پردازان آداک

آخرین ویرایش در شنبه, 24 مرداد 1394

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

گروه فناوری روژانو با هدف اطلاع رسانی اخبار فناوری، راهنمای خرید محصولات مختلف دیجیتال در سال 93 تاسیس شد.

مدیریت بازاریابی و فروش

حتما برای شما نیز پیش آمده است که نیاز به طراحی ...
در کنار انتقاد ایران از یک روزنامهٔ خاص، این ...
هرچند در نگاه نخست این حرکت‌‎‌ها نمی‌تواند تأثیر ...