wrapper

اخبار در یک نگاه

الیمپوس به آرامی اما با اطمینان کامل در حال گسترش منوی لنز‌های خود برای دوربین‌های بدون آینه و منشور است.

این کمپانی خبر ساخته شدن  لنز  ۷ تا ۱۴  میلیمتری خود را در فوریه 2014 داده بود و این لنز هم اکنون در بازار یافت می شود و می‌توان از آن برای شبیه سازی فاصله کانونی مشابه ۱۴ تا ۲۸ میلیمتری بهره برد.

گشودگی دیافراگم این میان f2.8-22 قابل تنظیم است و ساختار گرد و هفت‌پره این دیافراگم کیفیت بخش‌های خارج از وضوح تصویر را تنظیم می کند. ساختار اپتیکی این لنز شامل ۱۴ عدسی در 11 گروه است که دو عدسی ED غیر کروی ، یک عدسی غیر کروی دوطرفه، یک عدسی غیر کروی معمولی، سه عدسی SED و دو عدسی HR کیفیت تصویر آن را بهبود می‌بخشند. ابعاد این لنز برابر 105.8 در 78.9 میلیمتری است و وزن 534 گرمی آن از کیفیت ساخت بالای بدنه خبر می دهد. بدنه این لنز در برابر رطوبت و گرد و خاک عایق‌بندی شده و با داشتن نورگیر متصل به دهانه، همراه یک محافظ لنز نیز عرضه می شود. برای خرید این لنز باید 1300 دلار هزینه کرد و این امر به دلیل قرار گرفتن دستگاه در رده لنزهای حرفه‌ای الیمپوس است.
 بدنه لنز ۷ تا 14  میلیمتری جدید الیمپوس از فلز ساخته شده و دو حلقه برای کنترل زوم و وضوح‌یابی دارد. حلقه زوم عملکرد مکانیکی محکم اما روانی دارد و با چرخاندن آن کاربر متوجه افزایش طول لنز می‌شود. حلقه وضوح‌یابی عدسی‌های مربوط به تمرکز را به صورت الکترونیکی حرکت می دهند و برای استفاده از آن باید این حلقه را به سمت داخل کشید با انجام این عمل واحد فاصله‌یابی آشکار می شود و می‌توان از آن برای تخمین نسبی مسافت یا تمرکز روی سوژه‌هایی استفاده کرد که کاربر فاصله آنها را تخمین زده است. لنز ۷ تا ۱۴ الیمپوس لنز فوق وایت است و ترکیب این حقیقت با دیافراگم f2.8  امید چندانی به وضوح تصویر نمی‌دهد. با این که تصویر در حداکثر گشودگی اندکی مات است، اما می‌توان به وضوح کامل بخش‌های مرکزی اطمینان داشت. در گشودگی f5.6 گوشه‌های تصویر نیز به میزان قابل ملاحظه‌ای واضح می شود و می‌توان آن را بهترین گشودگی برای عکاسی با این لنز محسوب کرد. این لنز برای عکاسی ماکرو ساخته نشده اما به دلیل داشتن حداقل فاصله قابل دسترسی 20 سانتیمتر می‌توان از آن برای ثبت کلوزآپ‌های اغراق‌آمیز استفاده کرد.
 
 
منبع : عصر ارتباط

 

 

 

آخرین ویرایش در یکشنبه, 22 آذر 1394

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

گروه فناوری روژانو با هدف اطلاع رسانی اخبار فناوری، راهنمای خرید محصولات مختلف دیجیتال در سال 93 تاسیس شد.

مدیریت بازاریابی و فروش

حتما برای شما نیز پیش آمده است که نیاز به طراحی ...
در کنار انتقاد ایران از یک روزنامهٔ خاص، این ...
هرچند در نگاه نخست این حرکت‌‎‌ها نمی‌تواند تأثیر ...