wrapper

اخبار در یک نگاه

اگر به دنبال یک لنز پرتره تله برای عکاسی از چهره می‌گردید و کیفیت بالای لنز برای‌تان از هر چیز دیگری مهم‌تر است، به خریدن لنز ۹۰ میلیمتری جدید فوجی‌فیلم فکر کنید.

 جایگاه باکیفیت‌ترین لنز در این رده پیش از این در اختیار لنز 70 میلیمتری F/2.8 ماکروی سیگما بوده اما با ظهور این لنز، افتخار داشتن بالاترین وضوح در اختیار فوجی‌فیلم قرار می گیرد. این روی دوربین‌های فوجی‌فیلم فاصله کانونی معادل ۱۳۷ میلیون ارایه میدهد و برای خرید آن باید حدود ۸۰۰ دلار هزینه کرد. ابعاد این لنز برابر 175 در ۷۵ میلیمتر است ۵۴۰ گرم وزن دارد. در ساخت این لنز از مقدار زیادی فلز استفاده شده و همانند سایر لنزهای حرفه ای فوجی‌فیلم کیفیت ساخت بسیار بالایی دارد.از ویژگی‌های برجسته این لنز می‌توان به مقاومت کامل نسبت به نفوذ رطوبت و گردوخاک اشاره کرد دستگاه را دربرابر یخ‌زدگی نیز ایستادگی می‌کند.

fujinon xf 90mm f/2.0LM WR

ترکیب اپتیکی لنز 90 میلیمتری جدید فوجی فیلم شامل ۱۱ عدسی در هشت گروه است و 3 عدسی ELD نیز در ساختار آن بکار رفته تا اثر انحراف رنگی به حداقل برسد. دیافراگم ۷ پره گرد، حداقل گشودگی f/16 و وضوح‌یابی کم‌صدا از سایر ویژگی های این لنز است و در بسته‌بندی آن یک نورگیر نیز عرضه می‌شود. روی بدنه دستگاه همانند سایر لنزهای فوجی‌فیلم انتخابگردی برای تنظیم  دیافراگم نصب شده که کار عکاسی را بسیار ساده می کند و کاربران دوربین های فیلمی قدیمی از آن استقبال خواهند کرد.

عملکرد سیستم وضوح‌یابی این لنز بسیار سریع است از تمرکز آن از بی‌نهایت تا فاصله ۶۰ سانتیمتری سنسور در زیر یک ثانیه انجام میشود. این لنز برای کار با ماکرو ساخته نشده و بزرگنمایی خطی 0/2 برای آن در فاصله ۶۰ سانتیمتری سنسور تنها برای پرتره‌های نزدیک کارایی دارد، اما هنگام ثبت همین پرتره ها است که کیفیت تصویر عالی آن آشکار می شود. تصاویر خروجی از این لنز حتی در گشودگی f/2.0 وضوح چشمگیری دارند و بستن دیافراگم بدون ایجاد تغییری در کیفیت وضوح تنها عمق میدان را افزایش میدهد. تنها در حداقل گشودگی است که آثار خفیفی از انحراف نوری به چشم می آید و می توان این لنز را سنگ محکی برای وضوح لنز های پرتره به حساب آورد.

 

 

 

آخرین ویرایش در شنبه, 21 آذر 1394

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

گروه فناوری روژانو با هدف اطلاع رسانی اخبار فناوری، راهنمای خرید محصولات مختلف دیجیتال در سال 93 تاسیس شد.

مدیریت بازاریابی و فروش

حتما برای شما نیز پیش آمده است که نیاز به طراحی ...
در کنار انتقاد ایران از یک روزنامهٔ خاص، این ...
هرچند در نگاه نخست این حرکت‌‎‌ها نمی‌تواند تأثیر ...