wrapper

اخبار در یک نگاه

کاربران ویندوز 10 نیز همانند تمام کاربران رایانه به دنبال افزایش سرعت دستگاه خود هستند اما گاهی زمان مورد نیاز برای آغاز به کار ویندوز 10 راضی کننده به نظر نمی رسد.

خبر خوب اینکه در سیستم عامل جدید مایکروسافت، ابزاری تعبیه شده که با کمک آن به راحتی می‌توان به مدیریت نحوه آغاز به‌کار ویندوز و یافتن علل کند شدن این پروسه پرداخت. برای دسترسی به این امکان باید پنجره مدیریت وظایف را باز کنید که باز شدن این پنجره تب Startup را مشاهده خواهید کرد. روی Startup کلیک کنید تا فهرست برنامه‌هایی که بر آغاز به‌کار ویندوز تاثیر می گذارند ببینید. ستون آخر در سمت راست میزان تاثیر برنامه‌های فهرست شده را بر سرعت آغاز به‌کار سیستم عامل نمایش می دهد که می‌تواند به صورت سه گزینه High,Medium یا Low باشد. اگر در جلوی یکی از برنامه‌ها عبارت Not measured نوشته شده بود یعنی این برناه جدید بوده و ویندوز تا به حال نتوانسته میزان تاثیر آن را اندازه‌گیری کند.

برای غیر فعال کردن برنامه‌های مدنظر خود و کاهش بار پردازشی ویندوز، روی نام برنامه کلیک کرده و سپس گزینه Disable را انتخاب کنید. در استفاده از این ابزار باید دقت کنید برناه و سرویس های مورز نیاز خود یا برنامه های مخصوص استفاده از سخت‌افزارهای نصب شده روی رایانه را غیر فعال نکنید تا اینکه در آینده در استفاده از آنها دچار مشکل نشوید. همچنین برای اطلاع بیشتر از تاثیر غیر فعال کردن یک برنامه می توان روی آن کلیک راست کرده و سپس گزینه Search Online را انتخاب کرد. به عنوان یکی دیگر از بهترین راه‌های افزایش سرعت آغاز به کار ویندوز 10 به استفاده از گزینه Enabling Fast Startup اشاره کرد. برای استفاده از این گزینه روی منوی استارت کلیک کرده و سپیس Setting را انتخاب کنید. در کادر جست و جوی موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه، Power Options را تایپ کرده و پس از انتخاب گزینه یافته شده، روی Choose wath the power do کلیک کنید. پس از باز شدن پنجره روی Change Setting that are currently unavailable کلیک کرده و با آشکار شدن گزینه‌های اضافی در زیر پنجره، تیک گزینه Turn on Fast Startup را فعال کنید.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 آذر 1394
محتوای بیشتر در این بخش: آموزش به‌روزرسانی آفلاین ویندوز »

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

گروه فناوری روژانو با هدف اطلاع رسانی اخبار فناوری، راهنمای خرید محصولات مختلف دیجیتال در سال 93 تاسیس شد.

مدیریت بازاریابی و فروش

حتما برای شما نیز پیش آمده است که نیاز به طراحی ...
در کنار انتقاد ایران از یک روزنامهٔ خاص، این ...
هرچند در نگاه نخست این حرکت‌‎‌ها نمی‌تواند تأثیر ...