wrapper

اخبار در یک نگاه

یکی از جدیدترین محصولات مشترک بین دنیای پزشکی و فناوری تتوی هوشمند است. این محصول حاصل پژوهش های دانشگاه ایلینوی ایالات متحده است. گرچه پیش از این نیز نمونه های مشابه این محصول در بازار فناوری موجود بود.

 اما برتری های این تتوی هوشمند باعث شده برخی شرکت های بزرگ آرایشی و بهداشتی همچون کمپانی لورئال، تمایل خود را برای همکاری با این پروژه پژوهشی اعلام کنند.  روش کار این سیستم بسیار ساده است.

 

کاربر باید، برچسپ تتوی هوشمند را روی پوست قرار داده و سپس سنسورهای دریافت اطلاعات تتو فعال شده و از طریق تلفن همراه هوشمند به بررسی اطلاعات منتشر شده از این برچسب می پردازند. این اطلاعات شامل مواردی چون میزان دریافت اشعه های مضر نور خورشید، میزان اکسیژن دریافتی و ضربان قلب کاربر است. برخلاف سیستم های مشابه گذشته، این سیستم مجهز به فرآیند ارتباط نزدیک میدانی (NFC)  است.NFC  بین تلفن همراه و برچسب هوشمند رابطه  ای مستقیم و بدون واسطه برقرار می کند.

در واقع یکی از مزیت های این برچسب، سیگنال های قوی ارتباطی و انتقال داده ها با سرعتی بالاست. تیم سازنده این محصول اعلام کرده اند در تلاش هستند قابلیت های تتوی هوشمند را برای ارزیابی وجود مواد مخدر و الکل در بدن افراد ارتقا داده و داده های طلایی بالینی افراد را به شکلی دقیق ثبت کنند.

 

منبع: فرصت امروز

 

 

 

آخرین ویرایش در دوشنبه, 01 شهریور 1395

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

گروه فناوری روژانو با هدف اطلاع رسانی اخبار فناوری، راهنمای خرید محصولات مختلف دیجیتال در سال 93 تاسیس شد.

مدیریت بازاریابی و فروش

حتما برای شما نیز پیش آمده است که نیاز به طراحی ...
در کنار انتقاد ایران از یک روزنامهٔ خاص، این ...
هرچند در نگاه نخست این حرکت‌‎‌ها نمی‌تواند تأثیر ...