wrapper

اخبار در یک نگاه

زمانی که برنامه‌ای را روی رایانه خود اجرا می‌کنید اطلاعات و داده های مورد نیاز آن باید از روی هارددیسک بارگذاری شوند.


از آنجایی که فناوری مورد استفاده در ساخت هارددیسک ها همان فناوری مورد استفاده در دهه 70 میلادی است، حدس میزنید که این پروسه چه اندازه زمانبر خواهد بود. مشخص است که در آینده حافظه‌های پرسرعت جای هادردیسک‌ها را خواهند گرفت. حافظه‌های همانند SDD، اما تا آن زمان می توانید از راه حل اینتل برای افزایش سرعت خواندن از هارددیسک ها استفاده کنید. راه حلی که SSD Caching نامیده میشود. در این راه حل داده های مورد نیاز برنامه از قبل در یک درایو SSD ذخیره می شوند تا سرعت خواند آنها چند برابر شود. با استفاده از این روش لازم نیست یک SSD با ظرفیت یک ترابایت و قیمت نجومی خریداری کنید، بلکه می‌توان از یک SSD باحجم 32 یا 64 گیگابایتی نسبتا ارزان قیمت در کنار هارد دیسک‌های حجیم استفاده کرد.

برای بکار گیری SSD Caching به یک مادربرد با چیپ‌ست پشتیبانی کننده از فناوری Intel Smart Response Technology یا (SRT)، یک هارددیسک، برنامه RST و البته درایو SSD نیاز خواهید داشت. پیش از هر چیز باید گزینه RAID را در بایبوس خود فعال کنید. برای پیدا کردن روش آن میتوانید از دفترچه راهنمای مادربورد استفاده کنید. پس از نصب و اجرای برنامه RST گزینه Accelerate را در بالای پنجره انتخاب کرده و سپس روی لینک Enabel Acceleration کلیک کنید. حالا باید درایو SSD و میزان فضایی را که قصد دارید به برنامه‌ها اجازه استفاده از آن را بدهید، تعیین کنید. در قسمت پایین نز باید هارددیسکی را که می خواهید سرعت خواندن اطلاعات از روی آن افزایش یابد مشخص کنید. در آخر نوبت به تعیین نوع عملیات شتاب دهنده خواندن اطلاعت میرسد که توصیع می شود در این قسمت گزینه Enhanced را برگزینید. با زندن کلیک OK  برنامه آغاز به کار خواهد کرد. روشن است که این روش تنها د استفاده از یک هارددیسک و SSD کنار هم کارایی دارد. اگر قصد دارید از این روش برای افزایش سرعت خواندن اطلاعات از یک SSD حجیم استفاده کنید باید گفت با تغییر قابل توجهی مواجه نخواهید شد.

نکته آخر اینکه اگر با استفاده از SSD Cache با تغییر قابل توجهی در سرعت اجرای برنامه ها روبه رو نشدید بدانید که رایانه تان به احتمال فراوان به مشکلات سخت‌افزاری دچار شده است.

 

آخرین ویرایش در یکشنبه, 15 آذر 1394

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

گروه فناوری روژانو با هدف اطلاع رسانی اخبار فناوری، راهنمای خرید محصولات مختلف دیجیتال در سال 93 تاسیس شد.

مدیریت بازاریابی و فروش

حتما برای شما نیز پیش آمده است که نیاز به طراحی ...
در کنار انتقاد ایران از یک روزنامهٔ خاص، این ...
هرچند در نگاه نخست این حرکت‌‎‌ها نمی‌تواند تأثیر ...